Sejm uchwalił ustawę o powołaniu państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Sprawę komentowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Komisja ma zbadać czy, a jeśli tak, to kto i w jaki sposób, działał na rzecz interesów Rosji. Osoby odpowiedzialne powinny ponieść konsekwencje - mówił w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
- Polacy mają prawo wiedzieć kto odpowiada za próbę uzależnienia Polski od dostaw surowców energetycznych z Rosji. Mam nadzieję, że Komisja będzie stała na straży polskiej racji stanu - wierzy poseł Ast.
Obawiam się, że po posiedzeniach komisji Polacy będą wiedzieć mniej niż wiedzą dzisiaj - mówi Marek Dyduch, poseł Nowej Lewicy.
- Będzie więcej chaosu, więcej bijatyki politycznej przed wyborami, więcej dezinformacji, niż informacji. To są bardzo niebezpieczne gry i zabawy polityczne - ocenił.
Ustawa musi przejść jeszcze przez Senat i uzyskać akceptację prezydenta.
- Polacy mają prawo wiedzieć kto odpowiada za próbę uzależnienia Polski od dostaw surowców energetycznych z Rosji. Mam nadzieję, że Komisja będzie stała na straży polskiej racji stanu - wierzy poseł Ast.
Obawiam się, że po posiedzeniach komisji Polacy będą wiedzieć mniej niż wiedzą dzisiaj - mówi Marek Dyduch, poseł Nowej Lewicy.
- Będzie więcej chaosu, więcej bijatyki politycznej przed wyborami, więcej dezinformacji, niż informacji. To są bardzo niebezpieczne gry i zabawy polityczne - ocenił.
Ustawa musi przejść jeszcze przez Senat i uzyskać akceptację prezydenta.

Radio Szczecin