Święty Florian od wieków jest czczony w Polsce jako patron strażaków a więc tych, którzy wierni miłości Boga i bliźniego, niosą pomoc w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi - powiedział nadbrygadier Jarosław Tomczyk, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.
W Bazylice Archikatedralnej odbyła się uroczystość poświęcenia kaplicy św. Floriana - patrona strażaków. Mszę świętą celebrował arcybiskup Andrzej Dzięga. - A wy rozwijający coraz bardziej swoje sprawności, doskonalący swoje umiejętności, rozwijający możliwości techniczne i technologiczne, tacy idźcie w nowy czas. Ciągle szukający czegoś więcej i po Bożemu - mówił metropolita szczecińsko-kamieński.
Nadbrygadier Jarosław Tomczyk podkreślił, że bycie strażakiem to nie zawód czy hobby, a powołanie.
- Rodzi się z pasji, najczęściej wywodzi się z miejsc i rodzin, gdzie tradycje strażackie są nad wyraz żywe. Przechodzą z pokolenia na pokolenie. Młodzi ludzie obserwują dziadków, ojców, zaczynają służyć w Ochotniczych Strażach Pożarnych, zasilają szeregi Państwowej Straży Pożarnej - powiedział Tomczyk.
W trakcie uroczystości strażakom z całego województwa zostały wręczone odznaczenia państwowe.
Nadbrygadier Jarosław Tomczyk podkreślił, że bycie strażakiem to nie zawód czy hobby, a powołanie.
- Rodzi się z pasji, najczęściej wywodzi się z miejsc i rodzin, gdzie tradycje strażackie są nad wyraz żywe. Przechodzą z pokolenia na pokolenie. Młodzi ludzie obserwują dziadków, ojców, zaczynają służyć w Ochotniczych Strażach Pożarnych, zasilają szeregi Państwowej Straży Pożarnej - powiedział Tomczyk.
W trakcie uroczystości strażakom z całego województwa zostały wręczone odznaczenia państwowe.

Radio Szczecin