Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Duże zainteresowanie mieszkaniami na wynajem w Kołobrzegu. Chodzi o pierwszą taką inwestycję miejscowego samorządu.
187 wniosków wpłynęło do kołobrzeskiego magistratu od osób zainteresowanych programem "Mieszkanie dla rozwoju". To inwestycja władz miasta w osiedle Witkowice, na którym mają powstać mieszkania, które samorząd planuje przeznaczyć na wynajem w cenach niższych, niż na komercyjnym rynku.

Czas na składanie wniosków już upłynął, teraz urzędnicy zajmą się ich weryfikacją. W pierwszym etapie lokali nie wystarczy jednak dla wszystkich chętnych.

Trwa budowa czterech budynków, w których powstaną 124 mieszkania, a o postępach prac - mówi Robert Cieciora, prezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

- Postęp prac jest znaczący, szczególnie na tych budynkach, które miały być oddania do użytku w późniejszym terminie. W trzecim kwartale tego roku, ma być oddany pierwszy budynek do użytkowania - podkreśla Cieciora.

W pierwszym budynku zamieszka 31 rodzin. Kolejne mieszkania mają być gotowe w przyszłym roku. Za budowę czterech budynków miasto zapłaci 34 mln zł.
Trwa budowa czterech budynków, w których powstaną 124 mieszkania, a o postępach prac - mówi Robert Cieciora, prezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty