Mieszkańcy Szczecina ze śpiewnikami w rękach i akompaniamentem zespołu wokalnego Sweet Four po raz kolejny uczestniczyli w koncercie "W hołdzie bohaterom polskiej wolności".
- Super, to jest budowa patriotyzmu, bo to jest najważniejsze. Cieszę się z tego, że mogę tu uczestniczyć. - Bardzo nam się podoba koncert. Jesteśmy tu już nie pierwszy raz, przychodzimy stale i będziemy przychodzić, jak długo tylko nam życie pozwoli. - Te pieśni przypominają nam naszą ojczyznę, naszych żołnierzy, nasze walki z przeciwnikami. - Zebrało się wiele publiczności, szczególnie, że pogoda nie jest łatwa. - Podtrzymują chyba ducha w narodzie, także jak najbardziej być powinny - mówili uczestnicy.
W koncercie wziął udział również minister kultury Piotr Gliński. - Takie wydarzenia są ważne dla młodego pokolenia - mówił.
- Żadna wspólnota bez pamięci nie może funkcjonować, bez odniesienia do tych wyborów i do tych postaw, które decydowały o przetrwaniu naszej wspólnoty kiedyś - mówił Piotr Gliński.
Minister kultury zdradził nam również, jaka jest jego ulubiona pieśń patriotyczna.
- Mam sporo ulubionych, tylko że ja nie jestem utalentowanym wykonawcą. Ja faktycznie młodość spędziłem w harcerstwie żeglarskim, więc na przykład "Zawisza", która dzisiaj była śpiewana Pod żaglami „Zawiszy”, to jedna z tych, które pamiętam, ale także wiele innych - mówił minister.
Była to już 20. edycja koncertu pieśni patriotycznych i jak mówił organizator wydarzenia poseł Leszek Dobrzyński - nie ostatnia.
W koncercie wziął udział również minister kultury Piotr Gliński. - Takie wydarzenia są ważne dla młodego pokolenia - mówił.
- Żadna wspólnota bez pamięci nie może funkcjonować, bez odniesienia do tych wyborów i do tych postaw, które decydowały o przetrwaniu naszej wspólnoty kiedyś - mówił Piotr Gliński.
Minister kultury zdradził nam również, jaka jest jego ulubiona pieśń patriotyczna.
- Mam sporo ulubionych, tylko że ja nie jestem utalentowanym wykonawcą. Ja faktycznie młodość spędziłem w harcerstwie żeglarskim, więc na przykład "Zawisza", która dzisiaj była śpiewana Pod żaglami „Zawiszy”, to jedna z tych, które pamiętam, ale także wiele innych - mówił minister.
Była to już 20. edycja koncertu pieśni patriotycznych i jak mówił organizator wydarzenia poseł Leszek Dobrzyński - nie ostatnia.

Radio Szczecin