W związku z wykryciem na Podkarpaciu bakterii Legionelli, zachodniopomorski sanepid prowadzi wzmożone badania próbek wody.
W wyniku zakażenia do tej pory, 11 osób zmarło, a 144 zostały hospitalizowane.
- Prowadzimy badania jakości wody w obiektach użyteczności publicznej, gdzie najczęściej może dojść do kontaktu bakterią - mówi Paweł Mayko, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie: - Mamy tutaj na myśli m.in. szpitale, DPS-y czy inne obiekty, które skupiają większą ilość osób. Sytuacja, która wynikła na Podkarpaciu, spowodowała wzmożone badanie próbek.
- Dodatkowo, prowadzimy działalność informacyjną dla zarządców tych obiektów - dodaje rzecznik sanepidu: - O konieczności prowadzenia prawidłowej dezynfekcji, termodezynfekcji, ewentualnej chemicznej dezynfekcji czy stabilizacji tej wody, jeżeli termiczne zabiegi nie będą przynosiły efektu.
W województwie zachodniopomorskim do tej pory nie potwierdzono żadnych przypadków zakażenia bakterią Legionelli.
- Prowadzimy badania jakości wody w obiektach użyteczności publicznej, gdzie najczęściej może dojść do kontaktu bakterią - mówi Paweł Mayko, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie: - Mamy tutaj na myśli m.in. szpitale, DPS-y czy inne obiekty, które skupiają większą ilość osób. Sytuacja, która wynikła na Podkarpaciu, spowodowała wzmożone badanie próbek.
- Dodatkowo, prowadzimy działalność informacyjną dla zarządców tych obiektów - dodaje rzecznik sanepidu: - O konieczności prowadzenia prawidłowej dezynfekcji, termodezynfekcji, ewentualnej chemicznej dezynfekcji czy stabilizacji tej wody, jeżeli termiczne zabiegi nie będą przynosiły efektu.
W województwie zachodniopomorskim do tej pory nie potwierdzono żadnych przypadków zakażenia bakterią Legionelli.

Radio Szczecin