Montaż drewnianej konstrukcji dachu nad sceną to kolejny etap modernizacji amfiteatru w Stargardzie.
Obiekt zyska również blisko 3 tys. miejsc siedzących na trybunach oraz wielofunkcyjne pomieszczenia z garderobami dla artystów pod sceną. Stargardzki amfiteatr ma być gotowy w połowie tego roku. Inwestycję o wartości blisko 30 mln zł w całości finansuje miasto.
Wykonawca znany jest również z modernizacji Teatru Letniego w Szczecinie.
Waldemar Łagódka, kierownik budowy informuje, że na czerwiec zaplanowano przekazanie amfiteatru po przebudowie.
- Najtrudniejsze prace żelbetowe trybun widowni już są za nami. Budowa ma swoją specyfikę - podkreśla.
Joanna Tomczak, dyrektor SCK zapewnia, że obiekt będzie doskonałym miejscem imprez i koncertów nie tylko dla dużej widowni.
- Żeby w przypadku, gdy zaprosimy np. zespół Śląsk sala wielofunkcyjna stała się dużą garderobą, ale też w momencie, kiedy będziemy chcieli zorganizować plener artystyczny, żeby ta sala mogła służyć jako element wystawowy - zapowiedział.
Z kolei w ocenie Rafała Zająca, prezydenta Stargardu amfiteatr zainteresuje nie tylko mieszkańców miasta.
- Tak zbudowana oferta w Stargardzie będzie atrakcyjna nie tylko dla samych stargardzian. Zapraszamy już w te wakacje mieszkańców całego regionu: korzystajcie, bo oferta będzie bardzo ciekawa. Całość, jakość wykonania - jak myślę - będzie pozytywnie zaskakiwać - powiedział.
Obiekt pomieścić ma wstępnie ok. 3 tys. osób na trybunach i blisko 1000 na miejscach stojących przed sceną.
Wykonawca znany jest również z modernizacji Teatru Letniego w Szczecinie.
Waldemar Łagódka, kierownik budowy informuje, że na czerwiec zaplanowano przekazanie amfiteatru po przebudowie.
- Najtrudniejsze prace żelbetowe trybun widowni już są za nami. Budowa ma swoją specyfikę - podkreśla.
Joanna Tomczak, dyrektor SCK zapewnia, że obiekt będzie doskonałym miejscem imprez i koncertów nie tylko dla dużej widowni.
- Żeby w przypadku, gdy zaprosimy np. zespół Śląsk sala wielofunkcyjna stała się dużą garderobą, ale też w momencie, kiedy będziemy chcieli zorganizować plener artystyczny, żeby ta sala mogła służyć jako element wystawowy - zapowiedział.
Z kolei w ocenie Rafała Zająca, prezydenta Stargardu amfiteatr zainteresuje nie tylko mieszkańców miasta.
- Tak zbudowana oferta w Stargardzie będzie atrakcyjna nie tylko dla samych stargardzian. Zapraszamy już w te wakacje mieszkańców całego regionu: korzystajcie, bo oferta będzie bardzo ciekawa. Całość, jakość wykonania - jak myślę - będzie pozytywnie zaskakiwać - powiedział.
Obiekt pomieścić ma wstępnie ok. 3 tys. osób na trybunach i blisko 1000 na miejscach stojących przed sceną.

Radio Szczecin