Iluminacja kołobrzeskiego ratusza zostanie rozwinięta. Zabytek wzbogacą projektory do mappingu.
Mapping polega na oświetleniu obiektu przygotowaną wcześniej animacją. Władze Kołobrzegu planują ozdobić w ten sposób jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w mieście. Możliwy efekt testowano w czwartkowy wieczór, gdy na elewacji ratusza wyświetlono próbną projekcję.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu tłumaczy, że urzędnicy nie wybrali jeszcze, co ostatecznie będzie wyświetlane na ratuszu.
- Jest tu możliwość wykonania kilku takich filmów, które będzie można wymieniać zależnie od okazji. Jedna będzie mogła być w sezonie, inna będzie mogła być odtwarzana podczas np. jakiś okazji związanych z historią Kołobrzegu, walk o Kołobrzeg czy różnych innych. Pomysłów jest dużo - mówi Kujaczyński.
Cała instalacja jest jeszcze na etapie projektowania i miasto dopiero ogłosi przetarg na wykonanie nowej iluminacji. Ostateczny efekt będzie można podziwiać jeszcze w tym roku.
Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu tłumaczy, że urzędnicy nie wybrali jeszcze, co ostatecznie będzie wyświetlane na ratuszu.
- Jest tu możliwość wykonania kilku takich filmów, które będzie można wymieniać zależnie od okazji. Jedna będzie mogła być w sezonie, inna będzie mogła być odtwarzana podczas np. jakiś okazji związanych z historią Kołobrzegu, walk o Kołobrzeg czy różnych innych. Pomysłów jest dużo - mówi Kujaczyński.
Cała instalacja jest jeszcze na etapie projektowania i miasto dopiero ogłosi przetarg na wykonanie nowej iluminacji. Ostateczny efekt będzie można podziwiać jeszcze w tym roku.

Radio Szczecin