Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zachodniopomorskie będzie w najbliższym tygodniu najbardziej mokrym województwem w całym kraju. Do piątku może spaść nawet do 30 milimetrów deszczu - co stanowi około 75 procent normy opadowej dla lutego.
W całym województwie stan wód układa się w strefie wody wysokiej. Na dwóch stacjach przekroczone zostały stany alarmowe - to Gryfino na Odrze oraz Trzebież na Zalewie Szczecińskim. Na dziesięciu stacjach przekroczone zostały stany ostrzegawcze - głównie na Odrze - mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk, hydrolog z IMGW

- Problem polega na tym, że cały czas spływają wody opadowe, a gleba w województwie zachodniopomorskim już jest bardzo mocno nasiąknięta wodą. Wilgotność wynosi od 80 do nawet 100%, więc nawet niewielki opad powoduje, że wody przybierają nawet w tych niewielkich rzekach. - mówi Walijewski.

Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia dla Zalewu Szczecińskiego oraz częściowo dla południowo-wschodniej części naszego województwa. Wydane są też ostrzeżenia drugiego stopnia przede wszystkim dla Odry.
Na dziesięciu stacjach przekroczone zostały stany ostrzegawcze - głównie na Odrze - mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk, hydrolog z IMGW

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty