Swoich kandydatów do sejmiku województwa przedstawiła Koalicja Obywatelska w powiecie stargardzkim.
O mandaty ubiegać się będą mieszkańcy Stargardu i gmin powiatu. Koalicja kompletuje również listy kandydatów na radnych miejskich i powiatowych.
Marek Stankiewicz, szef powiatowego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej przyznaje, że gotowe są listy do sejmiku.
- Tutaj powalczymy o dwa, trzy mandaty w naszym okręgu. Ze Stargardu jest trójka kandydatów, jedynką jest Anna Nowak, piątką jest wieloletni samorządowiec pani Elżbieta Rink. Ostatni, ósmy na liście jest Robert Sucharzewski, który jest naszym koalicjantem z Partii Zielonych - wymienia Stankiewicz.
Wkrótce mamy się też dowiedzieć, czy KO przedstawi kandydata na prezydenta Stargardu.
- Będzie pełna informacja również przy okazji prezentacji kandydatów do miasta i do powiatu. Nie wykluczamy tej opcji, że będziemy mieli swojego kandydata - dodaje Stankiewicz.
Kandydaci Koalicji - przez najbliższe dni - kompletować będą podpisy na listach, zapowiadając inaugurację kampanii po ich rejestracji w pierwszych dniach marca.
Marek Stankiewicz, szef powiatowego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej przyznaje, że gotowe są listy do sejmiku.
- Tutaj powalczymy o dwa, trzy mandaty w naszym okręgu. Ze Stargardu jest trójka kandydatów, jedynką jest Anna Nowak, piątką jest wieloletni samorządowiec pani Elżbieta Rink. Ostatni, ósmy na liście jest Robert Sucharzewski, który jest naszym koalicjantem z Partii Zielonych - wymienia Stankiewicz.
Wkrótce mamy się też dowiedzieć, czy KO przedstawi kandydata na prezydenta Stargardu.
- Będzie pełna informacja również przy okazji prezentacji kandydatów do miasta i do powiatu. Nie wykluczamy tej opcji, że będziemy mieli swojego kandydata - dodaje Stankiewicz.
Kandydaci Koalicji - przez najbliższe dni - kompletować będą podpisy na listach, zapowiadając inaugurację kampanii po ich rejestracji w pierwszych dniach marca.

Radio Szczecin