Od soboty mieszkańcy prawobrzeża Świnoujścia pojadą inaczej komunikacją miejską. Rozkład jazdy uległ zmianie przez remont jednej z ulic.
Autobusy linii 5 i 5T obsługujące Karsibór będą jeździły objazdem przez ulice: Pomorską, Sąsiedzką i Wolińską.
"Piątka" - jak dotychczas - dowiezie pasażerów z Karsiboru do węzła przesiadkowego.
Natomiast autobus linii 5T do Kapitanatu Portu po zmienione trasie.
Dla mieszkańców Ognicy została utworzona tymczasowa linia 5o, której trasa biegnie z Ognicy węzła przesiadkowego.
Inaczej pojadą także kierowcy samochodów, a wszystko spowodowane jest rozpoczęciem przebudowy ul. Mostowej.
- Żeby sprawnie zrealizować ten kontrakt trzeba po prostu wyłączyć tę drogę mając świadomość, że jest objazd poprzez ulicę, która prowadzi do "trójki" i potem, koło Przytoru drogą, którą poruszają się mieszkańcy Przytoru do Drogi Krajowej nr 3 - instruuje prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.
Droga ma być zamknięta do połowy marca. Skorygowane rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej.

Radio Szczecin