Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nowe pociągi ze Szczecina do Stargardu, Gryfina i Goleniowa - to efekt porozumienia samorządowców z marszałkiem województwa.
Pojawią się już w najnowszym rozkładzie jazdy, który wchodzi w życie od 10 marca. Nowe pociągi to jedno, ale uruchamiamy też nowe przystanki, które zostały postawione w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej - mówi Roman Walaszkowski, dyrektor Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

- 10 marca rusza nowy przystanek w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Jest też nadzieja, że w marcu, a najpóźniej w kwietniu zostaną uruchomione przystanki Trzebórz i Żydowce, a w czerwcu przystanek w Dunikowie i Łasztowni - wymienia Walaszkowski.

Pociągi będą jeszcze kursować w ramach Przewozów Regionalnych i bilety tego przewoźnika będą tam obowiązywać. Ustalamy już ostatnie kwestie dotyczące wspólnego biletu, który ma wejść od września - dodaje Walaszkowski.

- Od początku jest założenie, że ten bilet metropolitalny musi być tańszy niż składowa tych dwóch biletów: kolejowego i miejskiego. We wtorek uzgodniliśmy tę kwotę, mogę powiedzieć, że to są pieniądze bardzo korzystne dla pasażerów i mieszkańców - podsumowuje Walaszkowski.

W rozkładzie pojawi się sześć nowych pociągów do Gryfina, po cztery do Stargardu i Goleniowa.
- Nowe pociągi to jedno, ale uruchamiamy też nowe przystanki, które zostały postawione w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej - mówi Roman Walaszkowski, dyrektor Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
- Ustalamy już ostatnie kwestie dotyczące wspólnego biletu, który ma wejść od września - dodaje Walaszkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty