W szkole w Benicach, w powiecie kamieńskim, od jutra zajęcia będą się tam odbywały on-line.
Jak informuje portal kamienskie.info, do zatrucia doszło prawdopodobnie 19 lutego. To wtedy, wieczorem, pierwsze osoby zaczęły skarżyć się na złe samopoczucie. Następnego dnia w szkole pojawił się Sanepid. Zaczęły zgłaszać się też kolejne osoby z objawami zatrucia - kilka trafiło do szpitala.
Sanepid potwierdził, że jest to ognisko Salmonelli i wszyscy uczniowie muszą poddać się badaniu na obecność bakterii. Zebrano próbki i trwa postępowanie wyjaśniające.
Sanepid potwierdził, że jest to ognisko Salmonelli i wszyscy uczniowie muszą poddać się badaniu na obecność bakterii. Zebrano próbki i trwa postępowanie wyjaśniające.

Radio Szczecin