Na podwyżki mogą liczyć pracownicy świnoujskich placówek miejskich. Podczas najbliższej sesji, radni będą głosowali nad podniesieniem stawek o co najmniej 10 procent.
Fundusze na podwyżki miasto zabezpieczyło dzięki zeszłorocznym oszczędnościom - tłumaczy Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.
- Projekt budżetu, który będzie rozpatrywany na najbliższej sesji, przewiduje korektę. Obejmuje dodatkowe środki, które pojawiły się z tych oszczędności z minionego roku - mówi Żmurkiewicz.
Dodaje, że zmiana płac dotyczy pracowników placówek różnych sektorów, podległych miastu.
- To dotyczy MOPR-u, niektórych jednostek oświatowych, kultury. Żeby ci ludzie tam ciężko pracujący, dobrze wykonujący zadania, mieli jakąś satysfakcję z tej ciężkiej pracy i zarabiali trochę więcej - mówi prezydent Świnoujścia.
W tym roku większe wynagrodzenie otrzymali już pracownicy magistratu. O budżecie jednostek podległych radni będą decydować podczas czwartkowej sesji.
- Projekt budżetu, który będzie rozpatrywany na najbliższej sesji, przewiduje korektę. Obejmuje dodatkowe środki, które pojawiły się z tych oszczędności z minionego roku - mówi Żmurkiewicz.
Dodaje, że zmiana płac dotyczy pracowników placówek różnych sektorów, podległych miastu.
- To dotyczy MOPR-u, niektórych jednostek oświatowych, kultury. Żeby ci ludzie tam ciężko pracujący, dobrze wykonujący zadania, mieli jakąś satysfakcję z tej ciężkiej pracy i zarabiali trochę więcej - mówi prezydent Świnoujścia.
W tym roku większe wynagrodzenie otrzymali już pracownicy magistratu. O budżecie jednostek podległych radni będą decydować podczas czwartkowej sesji.

Radio Szczecin