Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Tajemnicze znalezisko zaprowadziło muzealników do małego skarbu ukrytego w podziemiach najstarszego budynku w Świnoujściu. To może być początek większych odkryć.
Do świnoujskiego muzeum przy placu Rybaka trafiły nowe, tajemnicze eksponaty. Choć trudno tu mówić o trafieniu, bo w budynku mogły przebywać nawet od 200 lat. O tym, co i w jaki sposób znaleziono opowiada Małgorzata Płońska.

- Są korale bursztynowe i srebrny nóż z bursztynem do listów. Sposób ich pozyskania był nietypowy, ponieważ podczas wiosennych porządków, w wielkiej skrzyni na poddaszu, do której zaglądaliśmy już nie raz, był list. A w nim wskazówki, że gdzieś na terenie muzeum ukryty jest skarb. Po poszukiwaniach dotarliśmy do kolejnej małej skrzyneczki, w której znaleźliśmy właśnie te wspomniane przedmioty - informuje Płońska.

Co ciekawe, te skarby znajdowały się w dotąd nieodwiedzanym przez muzealników pomieszczeniu, głęboko pod fundamentami budynku. Można zatem śmiało powiedzieć, że odkrycie jest podwójne, bo podziemia mogą skrywać znacznie więcej przyszłych eksponatów.

- List był napisany dość tajemniczo i prawdopodobnie wskazuje na to, że to nie koniec niespodzianek i ukrytych skarbów... - podkreśla Płońska.

Nowe eksponaty wkrótce będzie można oglądać na ekspozycji bursztynu w budynku na 1. piętrze.


Prima aprilis! Wydarzenia opisane w artykule są całkowicie zmyślone.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty