Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Program terapii połączonej z psychologicznym wsparciem, dedykowany ofiarom przemocy domowej rozpoczyna Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie.
Podstawą zajęć jest autorski projekt przygotowany przez pracownice ośrodka. Osoby doświadczające przemocy, której sprawcą są najbliżsi w rodzinie, mogą liczyć na pomoc i doradztwo. Jak wskazuje ośrodek, to odpowiedź na sygnały o rosnącej skali różnych form przemocy w zaciszu czterech ścian mieszkania lub domu.

Małgorzata Olejnik, dyrektor ośrodka przy ul. Warszawskiej przyznaje, że celem programu jest zapobieganie przemocy w szerszym wymiarze. - Dlatego staramy się uświadomić mieszkańcom miasta, jak ważna jest zdecydowana reakcja na wszelkie przejawy przemocy - podkreśla Olejnik.

W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sylwia Czajkowska, psycholog i współautorka programu podkreśla, że dopiero udział w projekcie może uświadomić niektórym osobom skalę przemocy, jakiej doznają.

- Nie wszystkie mają właśnie świadomość, czym ta przemoc jest, jak ona się objawia, a co ważniejsze, jakie mechanizmy na nią wpływają. Próbujemy im to wszystko pokazać i odnieść to do ich doświadczeń życiowych - dodaje Czajkowska.

Cykl zajęć, które rozpoczną się 15 kwietnia, obejmie 10 poniedziałkowych spotkań grupowych, poprzedzonych indywidualną konsultacją psychologiczną
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty