Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Kołobrzeg będzie portem serwisowym farm wiatrowych. List intencyjny w tej sprawie podpisał dziś Orlen oraz zarząd miejscowego portu.
To niezwykle ważna chwila nie tylko dla samego portu, ale także dla miasta i regionu - mówił Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu chwilę przed podpisaniem listu intencyjnego ze spółką Orlen Neptun.

Oznacza on nawiązanie współpracy zmierzającej do stworzenia w Kołobrzegu bazy serwisowej dla morskich farm wiatrowych realizowanych w Grupie Orlen.

- Te miejsca pracy nie będą liczone w setki, ale w tysiące! To nie jest współpraca na jeden rok, ale na bardzo długi okres czasu. Żywotność takiej farmy jest bardzo długa: ponad 25 lat - zaznaczył prezes Lijewski.

O skali całego projektu mówił Konrad Wróbel z zarządu Orlen Neptun.

- Na samej Ławicy Odrzanej Orlen dysponuje czterema site'ami, które są niemal równoważne Bełchatowowi, to jest prawie 4 giga. To ogromne wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, bo to bezpieczeństwo państwa - powiedział Konrad Wróbel.

W planach władz Kołobrzegu jest stworzenie specjalnej strefy gospodarczej, która ma być zapleczem dla firm obsługujących farmy wiatrowe.

W tym celu miasto planuje poszerzenie granic i pozyskanie 100 hektarów terenów w Korzyścienku leżących poza strefą ochrony uzdrowiskowej.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty