Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Więcej miejsc dla młodzieży - to postulaty licealistów ze Świnoujścia, którzy bacznie przyglądają się przedwyborczym obietnicom i sami aktywnie włączają się w tworzenie samorządowych projektów.
Każdy, kto Świnoujście odwiedził po latach nieobecności, może śmiało stwierdzić, że się zmieniło i to na lepsze. Nowe inwestycje, remonty infrastruktura sportowa wyrosły jak grzyby po deszczu. Młodzi wyspiarze mają jednak pewne zastrzeżenia.

- Powinna może powstać jakaś fajna hala sportowa..., można powiedzieć, że każde spotkanie młodzieży może się skończyć w McDonaldsie, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym tutaj można się spotkać. Fajnie byłoby, gdyby powstało młodzieżowe centrum spotkań, w którym można posiedzieć... - apelowała jedna z licealistek.

Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia przypomina, że w ostatnich latach miejsc do spędzania czasu poza domem znacznie przybyło.

- Twierdzenie, że w Świnoujściu jest mało miejsc dla młodych jest dość stereotypowe. Można się spotykać w Centrum Wolontariatu. Szkoda, że młode osoby pomijają takie kwestie, jak np. wybudowane nowe promenady, gdzie jest trasa rolkowa. Mamy dwa - wybudowane przez samorząd - pump trucki i ściankę wspinaczkową, która powstała w nowym Centrum Uznam Arena, w którym jest pływalnia i boiska - wyliczał.

O tym, co i w jakiej formie powstanie dla młodzieży zdecydują już samorządowcy IX kadencji.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty