Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Adrian Tomicki. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Adrian Tomicki. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Najmłodszy radny w historii Kołobrzegu ma zaledwie 19 lat. Wkrótce zasiądzie w ławach miejscowej Rady Miasta.
Adrian Tomicki ma 19 lat i jest studentem pierwszego roku na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiuje historię i politologię, a wkrótce obejmie mandat radnego w rodzinnym Kołobrzegu. Do Rady Miasta wszedł jako jeden z czterech przedstawicieli Centroprawicy, skupionej wokół lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

19-latek zapowiada, że w swojej pracy chce skupić się na działaniu w komisji edukacji i kultury. Liczy na opracowanie programu, który zachęci młodych kołobrzeżan do powrotu do miasta po ukończeniu studiów wyższych. Radny elekt zaznacza, że obecnie ten odsetek jest niewielki.

- Na dzień dzisiejszy w Kołobrzegu borykamy się z problemem warszawskich cen i kołobrzeskich zarobków. Czyli ceny najmu lokali są bardzo wysokie,ze względu na bardzo atrakcyjne umiejscowienie Kołobrzegu. Do tego te zarobki niestety mogłyby być dużo wyższe - mówi Adrian Tomicki.

Najmłodszy w historii Kołobrzegu radny swój mandat oficjalnie obejmie 6 maja, bo właśnie na ten dzień zaplanowano pierwszą sesję Rady Miasta nowej kadencji.
najmłodszy radny w Kołobrzegu

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty