Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przymrozki, a kondycja polskiego miodu. O nadchodzącym sezonie pszczelarskim dyskutowali goście czwartkowej audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Do Polski dotarła fala zimnego arktycznego powietrza. Sadownicy obawiają się, że nocne przymrozki mogą spowodować duże szkody. To także zmartwienie dla pszczelarzy. O prawie miesiąc wcześniej niż zwykle zakwitły w sadach drzewa owocowe.

- Pogoda płata nam figle, sezon nie zapowiada się zbyt kolorowo - mówi Kamil Lara, wiceprezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych. - Jeśli chodzi o kondycję pszczelarstwa, to sytuacja nie jest dobra. 50 procent całego miodu, która jest importowana do UE pochodzi z Chin, gdzie prawdopodobnie chiński miód nawet nie widzi ula. Jest zrobiony tak dobrze technicznie, że żadne badania nie są w stanie wykryć, czy jest to miód prawdziwy, czy nie.

Wspierajmy lokalnych sprzedawców i szanujmy polski miód - mówi Mirosław Wroński, prezes Koła Pszczelarzy Stara Dąbrowa, przy Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Szczecinie. - My mamy naprawdę świetnych pszczelarzy, którzy mają naprawdę dobry miód i to jest najlepsza pomoc dla pszczół. Kupujmy lokalnie. Naprawdę nie trzeba kupować polskiego miodu przez internet. Mam tak dużo pszczelarzy, że każdy w swoim regionie znajdzie tego swojego uczciwego, kto ma pszczoły. Bo, jak ktoś, kto cały rok stoi na rynku i handluje miodem, ma zająć się pszczołami?

Do przyszłego piątku w dzień temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni Celsjusza. W nocy przy gruncie temperatura może spaść do nawet minus 3 stopni - zapowiada IMGW.
Pogoda płata nam figle, sezon nie zapowiada się zbyt kolorowo - mówi Kamil Lara, wiceprezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.
Wspierajmy lokalnych sprzedawców i szanujmy polski miód - mówi Mirosław Wroński, prezes Koła Pszczelarzy Stara Dąbrowa, przy Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty