Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Nowy dowódca i dni otwarte dla mieszkańców, czyli podwójne święto w stargardzkich "czerwonych koszarach".
2. Stargardzki Batalion Saperów zorganizował dla mieszkańców dni otwartych koszar z pokazem sprzętu wojskowego. Na miejscu odbył się też uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków dowódcy batalionu. Obowiązki pułkownika Artura Tarnowskiego przejął pułkownik Mariusz Sołtys.

- Po kilku latach służby poza batalionem ster tej jednostki przejmie pułkownik Mariusz Sołtys, który tutaj zaczynał swoją zawodową służbę. Jest to dla niego znana jednostka. W ramach tego święta żołnierze 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów zawsze organizują Dzień Otwartych Koszar. Jest tu sprzęt, uzbrojenie i wyposażenie. Widzimy mnóstwo młodzieży z pobliskich szkół, które są bardzo zżyte z tym batalionem tak, że jest to zarówno święto dla żołnierzy jak i dla mieszkańców Stargardu - informuje szef sekcji prasowej 12. Dywizji Zmechanizowanej major Błażej Łukaszewski.

Uroczystości w ramach Święta Wojsk Inżynieryjnych odbyły się w siedzibie batalionu przy ulicy Zwycięzców w Stargardzie.
- Po kilku latach służby poza batalionem ster tej jednostki przejmie pułkownik Mariusz Sołtys, który tutaj zaczynał swoją zawodową służbę. Jest to dla niego znana jednostka. W ramach tego święta żołnierze 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów zawsze organizują Dzień Otwartych Koszar. Jest tu sprzęt, uzbrojenie i wyposażenie. Widzimy mnóstwo młodzieży z pobliskich szkół, które są bardzo zżyte z tym batalionem tak, że jest to zarówno święto dla żołnierzy jak i dla mieszkańców Stargardu - informuje szef sekcji.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty