Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Nowość w kołobrzeskim samorządzie. Powiatem rządził będzie starosta rotacyjny.
Od zakończenia wyborów samorządowych w Kołobrzegu na szczeblu powiatowym trwały rozmowy koalicyjne. Rada Powiatu liczy 19 radnych. Aby rządzić, należy zgromadzić większość - 10 mandatów. Najwięcej zebrała Koalicja Obywatelska, która do rady wprowadziła osiem osób. Cztery mandaty zdobyła Wspólnota Samorządowa skupiona wokół lokalnych struktur Nowej Lewicy.

Mirosław Tessikowski Koalicji Obywatelskiej mówi, że oba ugrupowania zawarły umowę koalicyjną na najbliższą kadencję samorządu.

- Zdecydowaliśmy się w tym porozumieniu na funkcję starosty kołobrzeskiego rotacyjnego. Pierwszy będzie starosta wskazany przez Koalicję Obywatelską na 2,5 roku kadencji. Następnie Wspólnota Samorządowa wskaże starostę kołobrzeskiego na kolejne 2,5 roku - mówi Tessikowski.

Taki układ sił oznacza, że po 14 latach z funkcją starosty kołobrzeskiego rozstałby się Tomasz Tamborski. Pierwszą część kadencji funkcję starosty pełnił będzie właśnie Mirosław Tessikowski, który następnie zostanie zmieniony przez lidera kołobrzeskiej lewicy Jacka Kusia.

Głosowanie nad wyborem starosty będzie jednak tajne i odbędzie się podczas sesji 6 maja.
Relazja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty