Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
O godzinie 7.00 nad ranem w Polsce rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Głosowanie odbywa się w 748 miastach i gminach, w tym w 60 miastach prezydenckich.
Głosowanie potrwa do godziny 21.00. Do tego czasu na terenie całego kraju obowiązuje cisza wyborcza, w trakcie której zabronione jest prowadzenie agitacji. Chodzi między innymi o zwoływanie zgromadzeń i wygłaszanie przemówień o poszczególnych kandydatach. Za jej złamanie grożą surowe kary.

Police, Goleniów, Gryfino, Chojna czy też Koszalin. To przykładowe miasta, których mieszkańcy mogą udać się dzisiaj do urn wyborczych i oddać głos w drugiej turze wyborów samorządowych. Od godziny siódmej rano w 19 gminach naszego województwa otwarte zostały lokale wyborcze - mówi komisarz wyborczy Tomasz Czapiewski.

- Te wybory są o tyle prostsze i dla samych głosujących, i dla administracji wyborczej. W tych gminach, których te wybory się odbywają, otrzymujemy wyłącznie jedną kartę do głosowania. Kartę relatywnie niewielką, na której będą mieściły się tylko i wyłącznie nazwiska dwóch kandydatów, obok tych nazwisk odpowiednie pole w kształcie kwadratu, którym trzeba dokonać zaznaczenia skreślenia. Definicja kodeksowa brzmi: co najmniej 2 linie przecinające się w obrębie kratki - mówi Czapiewski.

Lokale wyborcze dostępne będą dla głosujących do godziny 21.00.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty