Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Będą przystanie, pomosty i alejki z ogrodem sensorycznym. Budowa promenady przy jeziorze Starzyc ruszyła w centrum Chociwla.
Michał Żurawski, właściciel firmy, której gmina zleciła budowę promenady przyznaje, że ma do wykonania dość ciekawy projekt. - Są pomosty, w których się specjalizujemy, Zaczęliśmy od ułożenia przewodu oświetleniowego nad jeziorem przy ścieżce. Teraz będziemy zajmować się drogą. Będą dwa pomosty. Jeden pływający, a jeden na rurach stalowych, wbijanych palach.

W ocenie zamieszkałej w Chociwlu pani Magdaleny, nowa promenada przyciągnie mieszkańców i turystów. - Będziemy mieli ładnie, ślicznie, schludnie, ławeczki, trochę zieleni. Bardzo dużo osób się tu zatrzymuje i pyta, gdzie się może przejść, gdzie jest plaża, więc fajny pomysł, że będziemy mieć coś takiego od razu przy drodze - powiedziała pani Magdalena.

Całość z pomostami, ogrodem i parkingiem, który zmieści ponad 60 aut ma być gotowa pod koniec maja przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 5 mln złotych.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty