Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Dobiegają końca prace przy budowie ostatniego odcinka drogi S6 z Koszalina do Karnieszewicz w woj. zachodniopomorskim.
Trwa układanie warstwy ścieralnej, wykonywane są ogrodzenia i roboty wykończeniowe na obwodnicy Koszalina. Jeszcze w tym miesiącu wykonawca ma złożyć stosowne dokumenty w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w czerwcu kolejny odcinek ekspresowej "szóstki" zostanie otwarty dla ruchu pojazdów - informował w Polskim Radiu Koszalin Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Pierwotnie zakładano, że odcinek obwodnicy Koszalina w ciągu drogi S6 będzie oddany do użytku kierowców w 2019 roku. Na kilkuletnie opóźnienia wpłynęły m.in. warunki gruntowe, jak wyjaśnił Grzeszczuk.

Budowa zachodniopomorskiego odcinka drogi S6 trwa obecnie na dwóch odcinkach - od obwodnicy Koszalina i Sianowa do Sławna oraz od Sławna do Słupska. Tu zakończenie prac zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku.
Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w czerwcu kolejny odcinek ekspresowej "szóstki" zostanie otwarty dla ruchu pojazdów - informował w Polskim Radiu Koszalin Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA.
Na kilkuletnie opóźnienia wpłynęły m.in. warunki gruntowe, jak wyjaśnił Grzeszczuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty