Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Jeszcze tego lata przy kołobrzeskiej promenadzie pojawią się nowe punkty handlowe i gastronomiczne. Ile trzeba będzie wydać, by rozpocząć działalność w tym miejscu? To sprawdził reporter Radia Szczecin.
Po tym, jak blisko 10 lat temu miasto zdecydowało się usunąć budki handlowe z okolic molo urzędnicy poszukiwali zastępczych lokalizacji pod taką działalność. Część handlujących przeniosła się w okolicę plaży przy Kamiennym Szańcu, inni np. do portu.

W międzyczasie powstała nowa nadmorska promenada, która stała się naturalnym miejscem, w którym handel i gastronomię widzieliby nie tylko turyści, ale również lokalni przedsiębiorcy.

Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego Urzędu Miasta mówi, że magistrat ogłosił przetarg na dzierżawę właśnie najbardziej atrakcyjnych miejsc.

- Mówimy tu o dwóch lokalizacjach przy deptaku, przy ulicy Rodziewiczówny oraz o trzech lokalizacjach przy alei nadmorskiej. Jest to ciąg pieszy jeszcze bliżej morza - wskazał Kujaczyński.

Miasto planuje oddać w dzierżawę pięć stanowisk na najbliższe 9 lat. Licytację zaplanowano na 26 czerwca, a urzędnicy liczą, że bez problemu zostaną przebite kwoty 20 tysięcy złotych rocznego czynszu za najmniejszy punkt, jak i 53 tysięcy za największy.

Budowa ujednoliconych estetycznie pawilonów dobiega końca, a działalność powinny rozpocząć już w lipcu.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty