Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Stanowisko w sprawie propozycji jednoczesnego zamknięcia wiaduktów w Stargardzie: przy ulicy Bogusława i Pierwszej Brygady, mają zająć radni miejscy i powiatowi na nadzwyczajnej, wspólnej sesji.
Z takim projektem do miasta i powiatu wystąpiły PKP PLK razem z Grupą Trakcja, wykonawcą przebudowy stargardzkiego węzła kolejowego. Wiadukty miałyby zostać zamknięte przez wakacje. Kolej argumentuje, że przyspieszyłoby to zakończenie inwestycji o sześć miesięcy.

Stacja w Stargardzie, po przebudowie, miała być gotowa w 2020 roku. Wlokąca się inwestycja, której konsekwencją są problemy z komunikacją w mieście budzi negatywne emocje.

Rafał Zając, prezydent Stargardu zapewnia, że zgoda na zamknięcie wiaduktów lub jej brak zależy wyłącznie od radnych. - Stanowisko zajmą radni. Zobaczymy, jakie argumenty i jakie koncepcje przedstawi radnym Trakcja i PKP PLK i zobaczymy, czy ich przekona. Z pierwotnie zapowiadanych 2-3 lat wyszło nam już prawie pięć. Trudno się dziwić, że budzi to emocje wśród mieszkańców - powiedział Zając.

Sesję, która ma się rozpocząć w starostwie o 10:30, poprzedza wizyta radnych na modernizowanej stacji. W jej trakcie kolejarze przekonują do swojego pomysłu zamknięcia obu wiaduktów, co ich zdaniem przyspieszy tempo prac na placu budowy.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty