Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
ogłoszenie
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Trenuj z Wojskiem. źródło: organizatorzy
Wkrótce w Świnoujściu, cywile będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, ale i trenować na poligonie.
Zbliża się kolejna edycja programu "Trenuj z Wojskiem", który w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbywa się już drugi rok z rzędu. Chętni wciąż mogą zgłaszać swój udział.

W czasie jednodniowych zajęć, świnoujścianie będą mieli okazję przejść szkolenie wojskowe i na wodzie i lądzie - mówi Łukasz Koziarski, Oficer Prasowy 8. FOW.

- Zachęcamy do tego, aby spędzić weekend z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża i zobaczyć, jak to jest być na co dzień żołnierzem. Będziemy szkolić z podstaw obsługiwania broni - składania, rozkładania, zmiany magazynka. Będziemy uczyć się strzelać za pomocą urządzenia szkolno-treningowego "Śnieżnik", to specjalna strzelnica, w której są odpowiedniki prawdziwej broni, jednak nie strzelamy ostrą amunicją - opowiada Koziarski.

W czasie szkoleń nie zabraknie też ćwiczeń związanych z udzielaniem pierwszej pomocy i reagowaniem, choćby w czasie wypadków.

- Pokażemy ewakuację z pojazdu. Wiadomo, że teraz każda podjęta czynność przy wypadku jest istotna dla życia ludzkiego - dodaje dowódca zastępu Krzysztof Szaryk, Komenda Portu Wojennego, Wojskowa Straż Pożarna.

Ośmiogodzinne zajęcia odbędą się w sobotę, 15 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są mailem na adres: tzw.swinoujscie@ron.mil.pl
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty