Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Reklama  
Zobacz

Kołobrzeg. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Kołobrzeg. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Skorzystają z nich głównie osoby starsze, które przez kłopoty zdrowotne mogą mieć problem choćby z umyciem okien czy wizytą u fryzjera.
Pomoc dla mieszkańców Kołobrzegu będzie możliwa dzięki pozyskaniu blisko 4,5 mln zł z Funduszy Europejskich Pomorza Zachodniego. To właśnie za te pieniądze Centrum Usług Społecznych będzie mogło wprowadzić dodatkową ofertę dla osób objętych pomocą społeczną.

Wiceprezydent do spraw społecznych Kołobrzegu Ilona Grędas-Wójtowicz mówi, że miasto zapłaci za dodatkową opiekę, jaką zostaną objęci głównie najstarsi mieszkańcy.

- Dedykujemy te usługi przede wszystkim osobom starszym, samotnym, które mają problemy też z poruszaniem się. Aby nie musieli się martwić o rzeczy, które wydają się błahe, ale są bardzo ważne dla nich. Mobilny podolog, mobilny fryzjer czy usługi porządkowe na cmentarzu - mówi Grędas-Wójtowicz.

W ramach programu prowadzone będą również bezpłatne terapie i mediacje rodzinne, a także Akademia Rodziców. Zmieni się także budynek CUS, a pozyskane środki pozwolą na budowę strefy obsługi mieszkańców na parterze ośrodka przy ulicy Okopowej.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty