Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Szczecińska „Dwunastka” świętuje dziś w Kołobrzegu. Na miejscu można zobaczyć pokaz ciężkiego sprzętu wojskowego; wyrzutni rakietowych, moździerzy czy transporterów opancerzonych. Nie brakuje także życzeń dla żołnierzy.
Uroczysta defilada z pokazem ciężkiego sprzętu, apel i piknik - tak wygląda pierwsza część święta 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, którą zorganizowano w Kołobrzegu. To największe wojskowe uroczystości w mieście od lat dziewięćdziesiątych.

Generał dywizji Cezary Wiśniewski, zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych dziękował żołnierzom za oddaną służbę.

-Bardzo dziękujemy za wasz profesjonalizm, za waszą służbę. Mam nadzieję, że nowe wyzwania, które na pewno staną przed 12. Dywizją i nowe zadania zostaną wypełnione jak najbardziej profesjonalnie i z dużym sukcesem - powiedział.

Generał dywizji Szymon Koziatek, dowódca szczecińskiej "Dwunastki" podkreślał stały rozwój całej dywizji.

- Nieustannie zmieniająca się sytuacja bezpieczeństwa pokazuje, jak istotne jest prowadzenie intensywnego szkolenia i stała gotowość do stawiania czoła nowym wyzwaniom i zadaniom z nich wynikającym - zaznaczył.

Druga część obchodów święta „Dwunastki” odbędzie się w Szczecinie 28 czerwca.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty