Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Miniaturowe pociągi pojadą w sobotę w Ińsku. Miejscem czwartej edycji wystawy makiet kolejowych jest Zespół Szkół Publicznych.
Kolejowy świat w modelarskiej skali przygotował Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei ze Szczecina, razem ze Stowarzyszeniem „Semafor” z Ińska.

Teresa Furman, prezes Ińskiego „Semafora” zapewnia, że tegoroczną ekspozycję kolejowego świata przygotowano z wyjątkową starannością. - Lokomotywy, tory, wagony i budynki stacji kolejowych. Dzisiaj będziemy od godziny 15 do godziny 21, a w niedzielę od godziny 10 do 14.

Szczególne wrażenie budzi przede wszystkim zestawiona z kilku modułów makieta, która wypełnia szkolne sale w Ińsku. - Ponad 70 metrów długości z przepięknymi scenkami, które zostały stworzone i co bardzo nas satysfakcjonuje że są nowe elementy, których nie było do tej pory w przeciągu ostatnich trzech lat. Dodatkowo jeszcze będzie makieta z klocków Lego oraz kolejka ogrodowa w skali G - mówi Furman.

Jednym z elementów makiety jest m.in. nieistniejąca obecnie stacja w Trzcińsku Zdroju na zamkniętej linii kolejowej Stargard-Siekierki.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty