Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Absolutorium za ubiegły rok jednogłośnie otrzymał prezydent Stargardu. Podczas sesji radni przyjęli również Raport o Stanie Miasta. Prezydent podkreślał wyjątkowo wysoki poziom wydatków na inwestycje oraz blisko 90 mln zł pozyskanych z funduszy zewnętrznych.
W ocenie Rafała Zająca jednogłośne absolutorium kilka tygodni po wyborach samorządowych jest również formą poparcia polityki prowadzonej przez władze miasta.

- To wyraz dużego zaufania, w szczególności u nowo wybranych radnych. Trzeba pamiętać, że mamy w toku duże inwestycje, na szczęście ruszają już pieniądze z nowych programów, nie będziemy "schodzić z rozpędu" - zapewnił.

Ubiegłoroczny budżet po stronie dochodów przekroczył ponad 426 mln zł. Prezydent podkreślał, że w tym roku miasto czekają nowe wyzwania.

- Zakładam, że na same inwestycje przekroczymy pół miliarda. W Stargardzie musimy w końcu przebudować centrum miasta, stworzyć prymat pieszego i komfortowe samopoczucie mieszkańców. Po wiaduktach przyjdzie czas na wyprowadzenie ruchu na obwodnicę północną. To tworzy ten - co najmniej - półmiliardowy budżet - podkreślił.

Obok projektu przebudowy centrum, miasto planuje m.in. modernizację stadionu przy ul. Ceglanej.
Absolutorium jednogłośnie dla prezydenta Stargardu

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty