Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Fot. Marek Synowiecki
Fot. Marek Synowiecki
Fot. Marek Synowiecki
Fot. Marek Synowiecki
Fot. Marek Synowiecki
Fot. Marek Synowiecki
Ekipy Wód Miejskich usunęły awarię głównej magistrali wodociągowej w Stargardzie. Uszkodzeniu uległ odcinek pod ulicą Pierwszej Brygady.
Aktualizacja, godzina 15.00
Józef Gajewski z Wód Miejskich przyznaje, że woda powinna już bez problemów płynąć w mieszkaniach. Rozkopana ulica pozostanie jednak zamknięta.

Godzina 10:45
Awaria głównej magistrali wodociągowej, która biegnie pod ulicą Pierwszej Brygady niemal sparaliżowała ruch w Centrum i Śródmieściu Stargardu.

Na czas jej usunięcia zamknięto odcinek ulicy Pierwszej Brygady, razem z przejazdem pod wiaduktem kolejowym u zbiegu ulic Konopnickiej i Dworcowej. W tej sytuacji pozostały tylko dwa czynne wiadukty - na Składowej i ulicy Wyszyńskiego. Sytuację dodatkowo komplikuje rozpoczęcie remontu ulicy Piłsudskiego w stargardzkim Śródmieściu.

Piotr Tomczak, prezes komunalnej spółki Wody Miejskiej przyznaje, że skala awarii jest poważna: - Pękła rura magistralna na wysokości biurowca Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego. Przystąpiliśmy do usuwania awarii i przywracania wody wszystkim mieszańcom Stargardu. Potencjalne zagrożenie było dla ruchu, jezdnia się podniosła od ciśnienia wody, groziło to zarwaniem jezdni pod większymi pojazdami - informuje Tomczak.

Konsekwencją uszkodzenia były również problemy z wodą w kilku dzielnicach. Jednak spółka zapewnia, że sytuacja wraca do normy.

- Spółka dąży do tego, żeby zapewnić wodę wszystkim mieszkańcom. To właśnie zostało zrobione w pierwszej kolejności, będziemy prowadzili prace tak długo aż przywrócimy ten ruch. Czy będzie to 4-5 godzin czy 8... ciężko mi precyzyjnie w tej sytuacji odpowiedzieć - dodaje Tomczak.

Przez kilka kolejnych godzin będą więc nadal utrudnienia w ruchu w Centrum i Śródmieściu.
Relacja Marka Synowieckiego.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty