Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Ponad 100 tysięcy kolorowych kwiatów i traw będzie zdobić świnoujskie ulice. W mieście trwają letnie nasadzenia. Kwiaty pojawiły się już na promenadzie, sadzone są także w centrum - na placu Wolności.
Letnie nasadzenia to część przygotowań do sezonu. O tym, co można podziwiać w miejskich donicach, opowiada Jarosław Jaz ze świnoujskiego magistratu.

- To przede wszystkim różnokolorowe begonie, pelargonie, surfinie, a także stokrotki amerykańskie. Będą także byliny ozdobne, czyli różne odmiany traw, choć oczywiście nie tylko - mówi Jaz.

Dodaje, że kolorów przybywa w całym mieście.

- Świnoujście słynie z kwiatowych kompozycji, które widoczne są zarówno w części nadmorskiej, na promenadzie, w parku Zdrojowym i oczywiście w centrum miasta. W tym roku ponad 100 tysięcy kwiatów i traw będzie zdobić Świnoujście. Od kilku dni są one sadzone na promenadzie. Zdobią już plac Wolności kwiatowe, dywany kwitną już także w parku Zdrojowym - mówi Jarosław Jaz.

W samym Parku Zdrojowym na dywanach kwiatowych oraz w wieżach kwiatowych posadzono 64,5 tysiąca różnych roślin, na placu Wolności 1300 sztuk. Do powieszenia zostały jeszcze wiszące donice i ukwiecenie prawobrzeża Świnoujścia.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty