Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.10.17
Gdyby zrobić ranking najciekawszych fotograficznie miejsc w Szczecinie, to, niezależnie od wszystkich architektonicznych zabytków i ich wnętrz, niewątpliwie do ścisłej czołówki rankingu "załapałoby się" nasze Muzeum Techniki i Komunikacji "Zajezdnia Sztuki" przy ulicy Niemierzyńskiej. Więc, skoro ta placówka właśnie obchodziła 7-mio lecie swojego istnienia, to był idealny moment aby odwiedzić Muzeum z mikrofonem Migawki. Byliśmy tam na Plenerze, zapraszaliśmy na kolejne wystawy fotograficzne - i w tym programie krótka relacja z tego co było, i zapowiedź tego, co tam będzie się jeszcze działo.
MIGAWKA-Program z 22.10.17
Dzięki uprzejmości Szczecińskiej Agencji Artystycznej i pomocy Roberta Grabowskiego z Agencji mieliśmy okazję znowu robić zdjęcia w hali Arena Szczecin na Festiwalu Młodych Talentów Nowa Energia 2017. Poniżej widzicie zdjęcia, o jakich mówimy w audycji, wybrane spośród tych, jakie możecie obejrzeć w dziale Galeria - i jak zawsze polecamy zapoznanie się właśnie z wszystkimi kadrami zrobionymi na 103. Plenerze Migawki. Audycja rozpoczyna się zresztą relacją z Areny Szczecin. A na koniec - zaproszenie. Pytani, chcieliście Jesiennego Pleneru Migawki jeszcze w październiku, no więc proszę bardzo. Niech to będzie ostatnia niedziela miesiąca - padały propozycje, żeby wybrać się nad morze - więc tak się stanie. Przyszła niedziela - godzina 11, Trzęsacz, słynne ruiny kościoła, spotkajmy się tam i zróbmy fajne jesienne zdjęcia!
MIGAWKA-Program z 15.10.17
Wydaje się, że myśl wydania własnego albumu z fotografiami to marzenie wielu amatorów tej sztuki. Chociaż na tym wstępnym etapie pewnie i nie zdają sobie sprawy, że stoi za tym naprawdę sporo pracy. W rozmowie z prezesem Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego Tomkiem Seidlerem oraz Boguszem Borkowskim i Bodkiem Macalem z Towarzystwa skupiliśmy się właśnie na tych praktycznych aspektach zagadnienia. Na przykład, jak wybrać kilkaset zdjęć z kilkudziesięciu tysięcy albo dlaczego warto oglądać zdjęcia powiększone a nie jedynie ich miniaturki. To z okazji - jak widać w tytule - nowego wydawnictwa STF-u, wspólnie ze szczecińską Starą Rzeźnią zabierają nas w podróż sentymentalną w albumie "Tall Ships Races".
MIGAWKA-Program z 08.10.17
Miło nam ogłosić, że tematem kolejnego Pleneru Migawki będzie fotografia koncertowa. Ponieważ nasze spotkania są otwarte zawsze dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności, zrealizowanie takiego tematu organizacyjnie nie jest łatwe. I tutaj drugi rok z rzędu z pomocą przychodzi Szczecińska Agencja Artystyczna oraz Robert Grabowski, z który zajmuje się nami właśnie z ramienia SAA. Czyli zapraszamy razem na kolejną edycję Festiwalu Młodych Talentów Nowa Energia w hali Arena Szczecin. Szczegóły znajdziecie poniżej, w dziale Aktualności. Wyślijcie proszę swoje zgłoszenia jak najszybciej! W tej Migawce rozmawiamy trochę o fotografii koncertowej. A na koniec rozmowa o wystawie "Moje M3 PRL-u" na korytarzach polickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, którą przedstawił Zbigniew Ryngwelski aka Zbigniew Jakle.
MIGAWKA-Program z 01.10.17
... ale najpierw - tytułem wyjaśnienia - o 103. Plenerze w redakcji pamięć nie ginie, zapowiedź kolejnego naszego wspólnego spotkania fotograficznego w audycji za tydzień. A w tej Migawce polecamy rozmowy z dwoma twórcami. W Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego można oglądać ekspozycję "Nieważne gdzie jestem. Tymoteusz Lekler" - udało się porozmawiać z twórcą tych fotografii, choć jak sam mówi, jego zdjęcia są niczym współczesne obrazy. Z kolei Janusz Piszczatowski, jako kolejny świętujący jubileusz szczecińskiego oddziału ZPAF, w galerii Związku na Wydziale Elektrycznym ZUT-u pokazał czarno-białe zdjęcia Paryża składające się na wystawę "Fragment większej całości". Oczywiście udało się także porozmawiać z Autorem.