Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Powarsztatową wystawę rzeźb mieszkańców można było obejrzeć w galerii „Na strychu” w DK 13 Muz. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Powarsztatową wystawę rzeźb mieszkańców można było obejrzeć w galerii „Na strychu” w DK 13 Muz. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Niedługo rzeźby z brązu ozdobią jeden ze szczecińskich kwartałów. Mowa o 26 ptakach, które pod okiem artysty-pomysłodawcy Stanisława Motyki stworzyły dzieci i mieszkańcy.
Można je było oglądać do końca lutego podczas wystawy w Domu Kultury 13 Muz. Potem trwały rozmowy z zarządcami podwórek, gdzie trafią ptaki. Teraz Sylwia Cyza-Słomska z urzędu miasta poinformowała, że rzeźby po Wielkanocy będą montowane w podwórkach przy ulicach Wielkopolskiej, Monte Cassino i przy Piłsudskiego. Ostatecznie mają fruwać już w maju.

Pomysłodawcą projektu jest artysta z Kamienia Pomorskiego Stanisław Motyka.

- Mieszkańcy ogólnie narzekają na to, jakie rzeźby im urzędnicy stawiają w przestrzeni publicznej. Pomysł był taki, żeby szczecinianie sami sobie je wyrzeźbili - mówił Motyka.

A wszystko to w ramach miejskiego projektu "Niwelacja błędów infrastrukturalnych poprzez sztukę ulicy - Street Art". Jego koszt to około 118 tysięcy złotych.

Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie z m.in. artystą odpowiedzialnym za projekt i urzędników - usłyszeliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta. Wtedy wyjaśni się kiedy ptaki i ptaszyska ozdobią wnętrza kwartałów.
Relacja Anny Łukaszek

Zobacz także

2018-04-14, godz. 13:19 Festiwal "Tradycja od:nowa". W Mostach i Kliniskach Impreza organizowana przez Teatr Brama, jest częścią międzynarodowego projektu 'Caravana Next'. Jej głównym celem jest spotkanie i 'uruchomienie' mieszkańców oraz lokalnych społeczności do wspólnego działania. » więcej 2018-04-14, godz. 09:11 Zmarł czeski reżyser filmowy Miloš Forman W wieku 86 lat zmarł reżyser filmowy Miloš Forman - poinformowały czeskie media. » więcej 2018-04-13, godz. 17:05 "Świat zgładzony w Katyniu". Wystawa ku pamięci ofiar Historie 18 ofiar zbrodni katyńskiej przedstawia plenerowa wystawa, którą można oglądać na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Plansze ze zdjęciami oraz biogramami pomordowanych w 1940 roku przez Sowietów stanęły tam z okazji obchodów… » więcej 2018-04-13, godz. 13:03 To będzie pierwsza taka promocja. Jest nowy tomik wierszy Sawickiego To będzie pierwsza w Polsce premiera tomiku poetyckiego w internecie. Szczeciński poeta Bartosz Sawicki opublikował swój trzeci zbiór poezji 'Luminal'. W ramach promocji, autor będzie deklamował wiersze podczas specjalnego koncertu. » więcej 2018-04-13, godz. 10:58 Zabobon czy pechowy dzień? Dziś podobno 'wszystko zdarzyć się może' - mamy piątek 13. Ta data to dla wielu oznacza wzmożoną czujność i czyhającego na każdym kroku pecha. » więcej 2018-04-13, godz. 10:28 12-latkowie przygotowali spektakl Zinterpretowali na nowo klasykę - teraz pojadą na europejski festiwal. Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie stanęli na podium ogólnopolskiego finału konkursu Odyseja Umysłu. » więcej 2018-04-13, godz. 09:13 Wystawa w Książnicy w rocznicę Zbrodni Katyńskiej [ZDJĘCIA] Szczecińskie Stowarzyszenie Katyń oraz Książnica Pomorska zorganizowały pamiątkową wystawę 'Pamięci doktora Juliana Grunera. W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej'. » więcej 2018-04-13, godz. 08:41 Książka Olgi Tokarczuk nominowana do prestiżowej nagrody 'Bieguni' Olgi Tokarczuk na krótkiej liście autorów nominowanych do prestiżowej Man Booker International Prize. To coroczna brytyjska nagroda przyznawana najlepszej książce przetłumaczonej na język angielski. » więcej 2018-04-12, godz. 13:19 Wielcy Koncertmistrzowie na wiosnę. BNO i Pujanek w Szczecinie Baltic Neopolis Orchestra oraz Radosław Pujanek, koncertmistrz Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia, wystąpili w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem, na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy Staromłyńskiej, w ramach cyklu… » więcej 2018-04-11, godz. 20:40 Język jidysz na US Jidysz to język Żydów europejskich. I choć w Izraelu językiem narodowym jest hebrajski, to kilkusetletnia kultura i historia Żydów europejskich zapisana jest właśnie w jidisz. » więcej
256257258259260261262