Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. W ten niezwykły sposób uhonorowano niedawno zmarłego członka Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe.
Bogdan Kowalski to Ińskie Lato Filmowe - mówi jeden z uczestników festiwalu, także mieszkaniec Stargardu, gdzie Kowalski mieszkał i pracował.
- On był w Stargardzie postacią rozpoznawalną; spotykało się go na starówce, gdzie mieszkał, jeździło się z nim autobusem, wpadał do muzeum, w którym pracuję... Jeżeli zaś chodzi o Ińsko: był bardzo istotnym elementem krajobrazu Ińskiego Lata Filmowego - zaznaczył.
Ten mural jest dla nas bardzo ważny - powiedziała podczas uroczystości Agnieszka Bobkowska, córka Bogdana Kowalskiego.
- Tato zaraził nas miłością do filmu, od wielu lat przyjeżdżam do Ińska. Tato był zakochany w Ińsku. Będziemy krzewić pamięć o nim, kontynuować jego dzieło - zapowiedziała Agnieszka Bobkowska.
Bo na Ińskie Lato Filmowe przyjeżdża się dla filmów i dla ludzi.
- Przyjeżdżamy tyle od tylu lat, wyprzedzamy repertuar kin. - Jestem po raz dwunasty. Są tu ludzie, których co roku się spotyka. - Kochamy to miejsce, naprawdę - mówili uczestnicy Ińskiego Lata Filmowego.
Pierwszy pokaz festiwalowy: w niedzielę o godz 9.
Zobacz także
2016-08-29, godz. 17:41
"Singphony - Opera Musical Show". Jedyne takie operowe wydarzenie w Polsce [WIDEO, ZDJĘCIA]
Pianistka z Singapuru - Pamela Tan-Nicholson oraz koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie, skrzypek Vasko Vasillev. To gwiazdy jakie wystąpią z Baltic Neopolis Orchestra podczas "Singphony - Opera Musical Show" w Szczecinie. To…
» więcej
2016-08-28, godz. 21:21
Muzyka filmowa i Krzesimir Dębski w Filharmonii
Koncert muzyki filmowej pod batutą kompozytora Krzesimira Dębskiego odbył się w szczecińskiej Filharmonii.
» więcej
2016-08-28, godz. 15:38
Spotkali się "Na Gotyckim Szlaku". Festiwal zawitał do Dąbia [ZDJĘCIA]
VII Letni Festiwal Wędrowny "Na Gotyckim Szlaku" zawitał do szczecińskiego Dąbia. W sobotę w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wystąpił Zespół Wokalny Agniculi. Wcześniej można było poznać bogatą historię Dąbia.
» więcej
2016-08-27, godz. 08:28
"Miły piątkowy obowiązek". Zakończył się jeden z najstarszych festiwali w Polsce
Gitarowy występ Krzysztofa Meisingera zakończył 52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.
» więcej
2016-08-26, godz. 22:12
Żywe obrazy, czyli dzieła stworzone z kwiatów [ZDJĘCIA]
Obrazy z roślin można oglądać na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie. W piątek odbył się tam wernisaż prac florystki Anny Kubiak.
» więcej
2016-08-26, godz. 19:07
Fama dobiega końca. Co na finał?
46. festiwal Fama Gaz-System Terminal Sztuki w Świnoujściu dobiega końca. W piątek wieczorem w amfiteatrze odbędzie się koncert finałowy.
» więcej
2016-08-25, godz. 22:05
Dzieci z zespołem Downa współautorami szczecińskich pocztówek [ZDJĘCIA]
Dzieci z zespołem Downa zostały współautorami pocztówek ze Szczecinem w tle. W ramach projektu "Spotkanie z Mistrzem" maluchy fotografowały m.in. Zamek Książąt Pomorskich, filharmonię czy Wały Chrobrego. Towarzyszyła im i udzielała…
» więcej
2016-08-25, godz. 09:08
Światowe sławy gospel w Stargardzie
W Stargardzie ruszają warsztaty gospelowe. W bezpłatnych zajęciach, w centrum kultury, można brać udział do niedzieli, w godzinach od 10 do 13 i od 15 do 17.
» więcej
2016-08-23, godz. 08:06
Lazar z aparatem w Japonii. "Liczba grających była porażająca"
Jego zdjęcia o fenomenie Pokemonów opublikował The Washington Post - ambasador Szczecina Tomasz Lazar właśnie wrócił z podróży do Japonii.
» więcej
2016-08-22, godz. 16:43
Włoski gigant wycofał się z planu nakręcenia filmu w Szczecinie
Telewizja publiczna Rai miała w poniedziałek rozpocząć w Szczecinie zdjęcia do filmu fabularnego, w którym jedną z głównych ról gra Piotr Adamczyk. W ostatniej chwili zrezygnowała, przenosząc produkcję scen do Włoch i Niemie…
» więcej