Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. W ten niezwykły sposób uhonorowano niedawno zmarłego członka Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe.
Bogdan Kowalski to Ińskie Lato Filmowe - mówi jeden z uczestników festiwalu, także mieszkaniec Stargardu, gdzie Kowalski mieszkał i pracował.
- On był w Stargardzie postacią rozpoznawalną; spotykało się go na starówce, gdzie mieszkał, jeździło się z nim autobusem, wpadał do muzeum, w którym pracuję... Jeżeli zaś chodzi o Ińsko: był bardzo istotnym elementem krajobrazu Ińskiego Lata Filmowego - zaznaczył.
Ten mural jest dla nas bardzo ważny - powiedziała podczas uroczystości Agnieszka Bobkowska, córka Bogdana Kowalskiego.
- Tato zaraził nas miłością do filmu, od wielu lat przyjeżdżam do Ińska. Tato był zakochany w Ińsku. Będziemy krzewić pamięć o nim, kontynuować jego dzieło - zapowiedziała Agnieszka Bobkowska.
Bo na Ińskie Lato Filmowe przyjeżdża się dla filmów i dla ludzi.
- Przyjeżdżamy tyle od tylu lat, wyprzedzamy repertuar kin. - Jestem po raz dwunasty. Są tu ludzie, których co roku się spotyka. - Kochamy to miejsce, naprawdę - mówili uczestnicy Ińskiego Lata Filmowego.
Pierwszy pokaz festiwalowy: w niedzielę o godz 9.
Zobacz także
2016-02-27, godz. 18:02
Chóry z całego regionu w szczecińskim Zamku [ZDJĘCIA]
Zespoły dziecięce, młodzieżowe, a także dorośli wzięli udział w corocznym przeglądzie chórów z województwa zachodniopomorskiego.
» więcej
2016-02-27, godz. 17:05
Jazz w centrum handlowym [WIDEO, ZDJĘCIA]
Koncert promujący zbliżający się festiwal Szczecin Jazz odbył się w sobotę w szczecińskim centrum handlowym Kaskada.
» więcej
2016-02-27, godz. 14:19
Oscar produkowany będzie w Nowym Jorku [WIDEO]
Przed nami 88. ceremonia rozdania filmowych nagród Oscara. Sama statuetka od dziesiątków lat powstawała w Chicago. Amerykańska Akademia Filmowa zdecydowała jednak, że Oscar produkowany będzie teraz w Nowym Jorku.
» więcej
2016-02-27, godz. 11:47
Tłumy na wernisażu "Malarze Normandii" [ZDJĘCIA]
Wszyscy chcieli zobaczyć Delacroixa, Boudina, Moneta i Renoira. Tłumy na wernisażu "Malarze Normandii" w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie.
» więcej
2016-02-26, godz. 10:06
Rozdanie Oscarów pod znakiem protestów [WIDEO]
W niedzielę po raz 88 w Hollywood zostaną rozdane Oscary. W tym roku przy okazji tej imprezy już od dłuższego czasu dyskutuje się o protestach afroamerykańskich twórców kina, przeciwko rasizmowi akademii filmowej.
» więcej
2016-02-26, godz. 07:46
Pejzaże francuskiej krainy w Muzeum Sztuki Współczesnej
Delacroix, Monet czy Renoir - między innymi ich obrazy można od piątku oglądać w Szczecinie. To w ramach wystawy "Malarze Normandii".
» więcej
2016-02-25, godz. 08:47
Globtroterzy z całej Polski zjeżdżają do Gryfina
Alpiniści, podróżnicy i amatorzy turystyki ekstremalnej zjadą do Gryfina. Rusza 10. Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. To jedno z największych wydarzeń globtroterskich w Polsce.
» więcej
2016-02-24, godz. 23:48
747 wylądował w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA]
W trakcie drugiego w tym roku, spotkania w cyklu [3x1], na naszej scenie wystąpił zespół 747.
» więcej
2016-02-23, godz. 20:08
Będzie głośno w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA]
W najbliższej odsłonie cyklu [3x1] zaprezentuje się zespół 747. Ich występu będzie można posłuchać w środowej audycji "Schody do nieba" w Radiu Szczecin. Start po 23.
» więcej
2016-02-23, godz. 10:34
Podjuchy chcą uhonorować Monikę Szwaję
W pobliżu targowiska w szczecińskich Podjuchach ma powstać Park Wolności, a w nim miejsce upamiętniające Monikę Szwaję.
» więcej