Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Pax East w Bostonie. Fot. facebook.com/officialpax/
Pax East w Bostonie. Fot. facebook.com/officialpax/
Polska jest kojarzona na świecie z dobrymi i ciekawymi grami wideo. Tak mówią przedstawiciele polskiego przemysłu gier komputerowych, którzy wzięli udział w amerykańskich targach PAX East w Bostonie. Polska miała na targach swoje stoisko, które zorganizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
„Polska - jeden z największych producentów gier wideo w Europie” - takie hasło mogli przeczytać amerykańscy gracze, którzy pojawili się na polskim stoisku podczas PAX East. Zorganizowała je fundacja Indie Games Polska. Według jej prezesa Marka Czerniaka, Polska coraz częściej kojarzona jest z miejscem, w którym powstają ciekawe gry wideo.

- Zależy nam by kojarzono Polskę z grami wideo czyli przemysłem kreatywnym, pełnym ludzi zdolnych i pracowitych, którzy chcą zaproponować światu nowe historie - powiedział Polskiemu Radiu Marek Czerniak.

Producenci z Polski mówią, że amerykańscy gracze wiedzą iż Polska branża jest na fali wznoszącej.

- Oni naprawdę wiedzą kim jesteśmy i co robimy, Znają polskie gry, nie tylko te najsłynniejsze produkowane przez CD Projekt RED - powiedział Łukasz Mach ze studia Klabater.

Polska jest na 4 miejscu na świecie wśród eksporterów gier komputerowych. Wartość tego eksportu wynosi 1,5 miliarda dolarów.

A o wielu polskich grach i dokonaniach rodzimych studiów możecie posłuchać w audycji "Giermasz" Radia Szczecin.

Zobacz także

2020-02-25, godz. 07:12 Obchody 70-lecia Pałacu Młodzieży Bawił, uczył i wychowywał wiele pokoleń szczecinian, a teraz świętuje swoje 70-lecie. Pałac Młodzieży rozpoczyna huczne obchody swojego jubileuszu. » więcej 2020-02-22, godz. 16:16 Twórczość Cohena w Piwnicy przy Krypcie Na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena zaprasza Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-02-22, godz. 08:57 "To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka. » więcej 2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-02-18, godz. 17:52 Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] 18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2020-02-16, godz. 15:38 "Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski. » więcej 2020-02-15, godz. 20:19 Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2020-02-15, godz. 12:00 Premiera w Operze na Zamku Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku. » więcej
173174175176177178179