Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Małgorzata Hołub and Justyna Święty. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Ho%C5%82ub-Kowalik.
Małgorzata Hołub and Justyna Święty. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Ho%C5%82ub-Kowalik.
Polki zdobyły srebrny medal w biegu sztafetowym 4x400 metrów, w ostatnim dniu Mistrzostw Świata, w lekkiej atletyce odbywających się w Dausze.
Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik z Bałtyku Koszalin i Justyna Święty-Ersetic przegrały tylko z Amerykankami, które zdobyły złoty medal.

Sztafeta kobiet wynikiem 3 minuty 21 sekund i 89 setnych ustanowiła nowy rekord Polski, poprawiając dotychczasowy najlepszy rezultat sprzed 14 lat o ponad dwie i pół sekundy.

W niedzielę brązowy medal w Katarze, w biegu na 1500 metrów, zdobył urodzony w Szczecinie były zawodnik UKL-u Ósemka Police Marcin Lewandowski.

W sumie, w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata, w lekkiej atletyce reprezentanci Polski zdobyli sześć medali - złoty, dwa srebrne i trzy brązowe. Jedyny złoty krążek w rzucie młotem zdobył Paweł Fajdek. Srebrny, oprócz sztafety 4x400 metrów kobiet, wywalczyła w rzucie młotem Joanna Fiodorow.

Brązowe medale, oprócz Marcina Lewandowskiego, zdobyli także Wojciech Nowicki w rzucie młotem i Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin w skoku o tyczce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty