Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Podsumowanie kariery sportowej zawodnika MKP Szczecin Mateusza Sawrymowicza odbyło się we Floating Arenie w Szczecinie podczas "Festiwalu Pływania Kinder+Sport".
Z tej okazji, jego koledzy wzięli udział w różnych nietypowych konkurencjach. W jednej z nich, znani pływacy - Paweł Korzeniowski oraz Marcin Cieślak... ścigali się na dmuchanych, kolorowych jednorożcach.

- Moje pożegnanie, zakończenie kariery też oczywiście będzie zorganizowane, ale chcielibyśmy - ja, manager i trenerzy, żeby to było oficjalnie ogłoszone na Mistrzostwach Polski całemu środowisku. Nie trenuję już jednak od Igrzysk w Rio de Janeiro, także zakończenie nieoficjalne już było. Dalej jednak zajmuję się pływaniem, szkolę i czasami wychowuję młodszych - opowiadał Sawrymowicz.

Mateusz Sawrymowicz to jeden z sześciu polskich mistrzów świata w pływaniu. To olimpijczyk z Pekinu, w Melbourne w 2007 roku został mistrzem świata na 1500 metrów. W swojej karierze zdobył także między innymi dwa złote medale Mistrzostw Europy. Jeden z nich wywalczył 8 lat temu w Szczecinie, właśnie na Floating Arenie w Szczecinie. Sawrymowicz jest wychowankiem Miejskiego Klubu Pływackiego w Szczecinie.
- Dalej jednak zajmuję się pływaniem, szkolę i czasami wychowuję młodszych - opowiadał Sawrymowicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty