Robert Lewandowski. Fot. twitter.com/FCBayern
Robert Lewandowski strzelił cztery gole, a jego Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad 6:0 (1:0) w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Lewandowski trafił do siatki w 53. minucie z rzutu karnego, a potem - już z akcji - w 60., 64. i 68. minucie, a boisko opuścił w 77. minucie, gdy zmienił go Thomas Mueller. Polak w tym sezonie Champions League zdobył już dziesięć bramek i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W innym spotkaniu tej grupy, prowadzony od niedawna przez Jose Mourinho Tottenham Hotspur choć przegrywał 0:2, to pokonał Olympiakos Pireus 4:2 (1:2).

Liderem grupy B jest Bayern, który już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Ma pięć punktów przewagi nad Tottenhamem, który po wtorkowym spotkaniu też jest już pewny miejsca w najlepszej szesnastce.