Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

W "Otylia Swim Cup" w Szczecinie bierze udział prawie 900 dzieci z całego kraju oraz z Ukrainy. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W "Otylia Swim Cup" w Szczecinie bierze udział prawie 900 dzieci z całego kraju oraz z Ukrainy. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Najmłodsi pływacy opanowali olimpijski basen Floating Areny. W Szczecinie trwa "Otylia Swim Cup", czyli zawody pływackie dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat.
Następcy mistrzyni olimpijskiej w pływaniu Otylii Jędrzejczak walczą o zwycięstwo, startując w wyścigach rozgrywanych we wszystkich stylach.

Dla uczestników przygotowano także dodatkowe atrakcje w tym specjalny pokój zabaw oraz lody i słodycze. Najwięcej frajdy dzieciom i licznym kibicom sprawia jednak sportowa rywalizacja.

- Bardzo fajne, bardzo mi się podobają, bardzo dobrych sponsorów mają. Dałam z siebie 100 procent i się udało. Nienawidziłam pływać, ale mama kazała mi się nauczyć pływać i chodziłam, więc zaczęło mi się podobać. Od czterech lat już pływam. Bardzo chciałabym wystąpić na olimpiadzie. - Poprawiłam czas, na 200 grzbietem o 7 sekund, a na 200 zmiennym chyba o 2, albo o 3. Mam jeszcze szansę trzecie miejsce na 200 żabą - mówili młodzi zawodnicy.

W "Otylia Swim Cup" w Szczecinie bierze udział prawie 900 dzieci z całego kraju oraz z Ukrainy.
Relacja Artura Dyczewskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty