Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Krzysztof Piątek. Fot. twitter.com/acmilan
Krzysztof Piątek. Fot. twitter.com/acmilan
Krzysztof Piątek zdobył gola, a jego Milan wygrał na wyjeździe z Bologną 3:2 (2:1) w niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.
To czwarte trafienie Piątka w tym ligowym sezonie. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski. Piątek zbiera za swój występ ogromne pochwały włoskich ekspertów.

Przed meczem dziennikarze pytali dyrektora sportowego Milanu, czy klub chce się rozstać z Polakiem w zimowym okienku transferowym. Frederic Massara wyjaśnił, że nikt o tym nawet nie myśli. Jego zdaniem Piątek cieszy się pełnym zaufaniem zarówno trenera Pioliego, jak i kolegów oraz jest potrzebny drużynie. Napastnik reprezentacji Polski już w 15. minucie wywalczył rzut karny, który również wykorzystał. Do końca meczu znajdował się w centrum wydarzeń na boisku. Popisał się kilkoma błyskotliwymi zagraniami.

Włoskim sprawozdawcom brakowało słów z zachwytu. Lele Mora zawyrokował: "To był najlepszy mecz Milanu w tym sezonie. Piątek - zdecydowanie najlepszy na boisku". Po meczu Polaka pochwalił także trener "Rossonerich".

- Na pewno był bardzo ważną postacią w zespole, punktem odniesienia. Krzysztof wygrał sporo pojedynków, wywalczył wiele piłek. Wykonał ogromną pracę dla drużyny. Na pewno po tym spotkaniu odzyskał wiarę w siebie - powiedział Stefano Pioli.

"Corriere della Sera", "La Repubblica" i "Il Messaggero" wystawiły Piątkowi najwyższe noty. W pierwszym z tych tytułów prasowych czytamy: "Pistolero się obudził. Dynamiczny, ruchliwy. Powrócił?"

"La Gazzetta dello Sport" tytułuje na pierwszej stronie: "Pum Pum. Piątek strzela, Milan może zacząć marzyć". Chwali również Polaka za świetny mecz: "Wreszcie zagrał jak prawdziwy, rasowy napastnik" Sportowy dziennik poświęcił Piątkowi artykuł pochwalny pt. "Il Pistolero".

"Rossoneri" po 15. seriach gier zajmują w tabeli Serie A 10. miejsce z dorobkiem 20 punktów. Prowadzi Inter Mediolan (38 pkt), który wyprzedza o dwa punkty Juventus. Trzecie jest Lazio, które traci do piłkarzy trenera Antonio Conte pięć punktów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty