Arkadiusz Milik. Fot. twitter.com/sscnapoli
Arkadiusz Milik ustrzelił hat-tricka, a jego Napoli wygrało u siebie z Genkiem 4:0 (3:0) w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i awansowało do 1/8 finału.
Polski napastnik trafił w 3. i 26. minucie, a trzecią bramkę dołożył w 38. minucie z rzutu karnego. Wynik ustalił w 75. minucie Dries Mertens - również z karnego. Milik rozegrał 78 minut, do 72. minuty na boisku przebywał z kolei jego klubowy kolega Piotr Zieliński.

Z grupy E - oprócz Napoli - do 1/8 finału Champions League awansował Liverpool, który na wyjeździe pokonał FC Salzburg 2:0 (0:0) po golach Naby'ego Keity w 57. minucie i Mohameda Salaha ledwie kilkadziesiąt sekund później.

Liverpool (13 pkt) wygrał grupę z przewagą punktu nad Napoli. Sześć punktów stracił Salzburg, który zagra na wiosnę w 1/16 finału Ligi Europy. Tylko jeden punkt w sześciu spotkaniach zgromadził Genk i odpadł z pucharów.