Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police nadal niepokonane w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police nadal niepokonane w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Ekipa tureckiego trenera Ferhata Akbasa wygrała w środowy wieczór na wyjeździe z mistrzem kraju ŁKS Łódź 3:2.
To 12. zwycięstwo policzanek w tym sezonie w 12. meczu Ligi Siatkówki Kobiet.

Chemiczki premierowego seta rozstrzygnęły na swoją korzyść do 15. Drugą partię do 23 i policzanki objęły prowadzenie 2:0. Mistrzynie Polski w kolejnych setach triumfowały do 21 i doprowadziły do remisu 2:2.

O sukcesie policzanek przesądził tie-break, w którym nie brakowało emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Chemik w ostatniej odsłonie przegrywał już 10:13 ale zdołał zmienić niekorzystny wynik wychodząc na prowadzenie 14:13. Łodzianki obroniły trzy piłki meczowe ale nie odebrały wygranej liderowi, który zwyciężył 18:16.

Decydujący punkt wywalczyła środkowa polickiej drużyny, Iga Wasilewska, która zablokowała atak Izabeli Kowalińskiej.

MVP spotkania została przyjmująca Chemika i reprezentacji Polski Natalia Mędrzyk. Po sukcesie w Łodzi policzanki nadal prowadzą w tabeli rozgrywek z przewagą dwóch punktów nad Developresem SkyRes Rzeszów.

W kolejnym meczu Ligi Siatkówki Kobiet Grupa Azoty Chemik - w sobotę w Policach - zmierzy się z Energą MKS Kalisz.