Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. www.pzps.pl
Fot. www.pzps.pl
Byli zawodnicy, trenerzy, działacze i sędziowie wzięli udział w Gali z okazji 75-lecia siatkówki na Pomorzu Zachodnim.
Były wspomnienia, prezentacja rysu historycznego z archiwalnymi zdjęciami sprzed wielu lat, rozmowy oraz odznaczenia i wyróżnienia. 9 osób otrzymało medale Polskiego Związku Piłki Siatkowej za wybitne zasługi w rozwoju Piłki Siatkowej.

Wśród nagrodzonych był trener Tadeusz Chojnacki, który z siatkarkami Chemika Police zdobył pierwszy w historii tytuł mistrza Polski a następnie prowadził reprezentację kraju w siatkówce kobiet oraz 97-letni obecnie sędzia siatkówki Zygmunt Jarecki. Odznaczenia i specjalne okolicznościowe koszulki otrzymali również byli siatkarze Pogoni Szczecin a wśród nich Ryszard Rogoziński.

- Mało kto dziś o tym pamięta, ale kiedyś sekcja piłki siatkowej była w Pogoni Szczecin. Zaszczyt, że uhonorowali ludzi, którzy kiedyś zajmowali się piłką siatkową. Mam ogromny zaszczyt znaleźć się w towarzystwie ludzi, którzy uprawiali wtedy piłkę siatkową. Zupełnie inną, jak dzisiejsza. To była inna siatkówka. Świetny pomysł, rewelacyjny. Jestem dumny z tego powodu, że mogę tu dziś być - powiedział Rogoziński.

Nagrody, medale i odznaki wręczał wyróżnionym prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Uroczystą Galę zorganizował między innymi były prezes ZZPS-u i działacz Morza Szczecin Janusz Kamiński a prowadził były sędzia międzynarodowy siatkówki halowej i plażowej Jacek Plewnia.
Gala Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty