Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Dorota Kozicka
Fot. Dorota Kozicka
Fot. Dorota Kozicka
Fot. Dorota Kozicka
Pięć medali: trzy srebrne i dwa brązowe zdobyli reprezentanci Grupy Kolarskiej Piasta Szczecin w zakończonych w Pruszkowie Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym juniorów i młodzieżowców.
Gwiazdą szczecińskiej ekipy był Konrad Burawski, który wywalczył srebrne medale w rywalizacji juniorów w sprincie i keirinie. Burawski do Szczecina powrócił jeszcze z brązem zdobytym wraz z kolegami z Piasta Jakubem Kozickim i Mateuszem Stempnakowskim w sprincie drużynowym juniorów.

Co ciekawe, Mateusz Stempnakowski jest specjalistą od wyścigów średniodystansowych, ale po tygodniowych treningach pod wodzą Damiana Zielińskiego jednego z najlepszych w historii polskiego kolarstwa torowego sprinterów dołączył do zespołu i wraz z typowymi sprinterami zdobył brąz w drużynowym sprincie.

W rywalizacji młodzieżowców do lat 23 nie zawiódł Mateusz Miłek. Następca Damiana Zielińskiego w szczecińskim klubie został wicemistrzem Polski w keirinie i wywalczył brązowy medal w sprincie.

Trenerami kolarzy torowych Piasta medalistów Mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców są Zygfryd Jarema i Damian Zieliński.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty