Krystian Zalewski z Barnima Goleniów. Fot. Royal Bay Polska
Faworyt nie zawiódł. Krystian Zalewski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów rozegranym na stadionie w Goleniowie.
Dla zawodnika miejscowego klubu Barnim Goleniów to trzeci z rzędu tytuł mistrza Polski na tym dystansie.

Podopieczny trenera Jacka Kostrzeby sześć dni po maratońskim debiucie w Dębnie, w którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski wygrał bieg na 10 km z czasem 29:06.39.

W rywalizacji kobiet w sobotnim biegu na 10 000m zwyciężyła Sylwia Indeka z LKS Pszczyna.

Brązowy medal zdobyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w biegu na 10 000 metrów brązowy medal zdobyła Oliwia Sarnecka z MKL Szczecin, która była 13. wśród seniorek.

Szczecinianka uzyskała wynik lepszy niż wynosi minimum PZLA na lipcowe Mistrzostwa Europy do lat 23 w norweskim Bergen.