Patryk Dobek. Fot. Paweł Skraba
Idź złoto do złota. Patryk Dobek z MKL-u Szczecin zdobył złoty medal nieoficjalnych Mistrzostw Świata sztafet odbywających się w Chorzowie.
To drugi w tym roku złoty krążek Dobka, który na początku marca w Toruniu wygrał bieg na 800 metrów w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce.

Na Stadionie Śląskim podopieczny trenera Zbigniewa Króla wraz z Joanną Jóźwik triumfowali w nietypowej konkurencji 2x2x400 metrów w której oboje pokonali na zmianę dwukrotnie dystans 400 metrów. Patryk Dobek po zwycięskim biegu przyznał, że taka sztafeta jest znakomitą formą przygotowań do sezonu letniego i startów w biegach na 400 metrów przez płotki oraz na 800 metrów.

- To oczywiście pewien element treningu. Bardzo mocne tempo i do 400 metrów przez płotki i do średnich dystansów na 800 metrów. Jest jeszcze pewien zapas i to pokazuje, że wytrzymałość jest bardzo dobra. To daje nadzieję na sezon letni - powiedział Dobek.

Oprócz Patryka Dobka i Joanny Jóźwik, z biało-czerwonych lekkoatletów na podium stanęli w sobotę także Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier, którzy zdobyli srebrny medal w mieszanej sztafecie płotkarskiej.
Patryk Dobek po zwycięskim biegu przyznał, że taka sztafeta jest znakomitą formą przygotowań do sezonu letniego i startów w biegach na 400 metrów przez płotki oraz na 800 metrów.