Iga Świątek awansowała do 4. rundy singla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach w Paryżu.
Broniąca tytułu z zeszłego roku Polka (WTA 9) pokonała Estonkę Anett Kontaveit (WTA 31) 7:6 (7-4), 6:0.

- Zostałam przełamana w pierwszym gemie, co świadczy że niekoniecznie dobrze weszłam w mecz. Wyciągnęłam z tego wnioski - komentuje Świątek.

Trener Michał Gawłowski podkreśla, że kluczowy dla losów spotkania był pierwszy set. - W drugim secie obie już wiedziały, kto wygra. Iga jest w trudnej sytuacji, bo każdy chce wygrać i udowodnić, że wygrana z zeszłego roku była przypadkiem. My wierzymy, że tak nie było i że Iga jest w stanie po raz kolejny wygrać ten turniej. Tym bardziej, że nie widać nikogo, kto byłby nie do pokonania - mówi trener.

Następną rywalką rozstawionej z "ósemką" 20-latki będzie Marta Kostiuk (WTA 81). Ukrainka wyeliminowała w sobotę Rosjankę Warwarę Graczową (WTA 88) 6:1, 6:2.
Trener Michał Gawłowski podkreśla, że kluczowy dla losów spotkania był pierwszy set.